Zapewniamy pełne wsparcie w przygotowaniach do wyjazdu, opiekę podczas podróży oraz na miejscu, szczegółową informację, transport z hotelu do delfinarium, rodzinną atmosferę, koncentrację na pacjencie i jego opiekunach w kontekście procesu terapeutycznego. Jako jedyny polski organizator prowadzimy delfinoterapię w warunkach naturalnych, co stanowi niezaprzeczalny atut w jakości i skuteczności terapii oraz ma niebagatelny wpływ na dobrostan delfinów. Wystawiamy też faktury za wszystkie koszty wyjazdu na turnus. Bodrum ma własne lotnisko, co znacznie skraca czas podróży.

Delfinoterapia: 10 sesji po 25-30 minut opartych o międzynarodowy program DAT (Dolphin Assisted Therapy), będący uniwersalnym programem zapewniającym maksymalne korzyści dla pacjenta płynące z połączenia pracy delfina i jego trenera oraz terapeuty, wzmocnione zaletami środowiska wodnego, w którym odbywa się sesja. Każdy podopieczny ma dedykowanego terapeutę, delfina oraz jego trenera. Część 10-tej sesji jest sesją rodzinną – na ostatnie dziesięć minut zapraszamy do wody rodzinę podopiecznego. Możliwe są również krótsze niż 10 sesji cykle terapeutyczne, dopasowane do potrzeb i możliwości podopiecznego i jego rodziny.

Kadra: zespół delfinoterapeutów i terapeutów pod kierownictwem Agnieszki Bobran – pedagoga z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością; przeprowadziła ponad 4000 sesji delfinotereutycznych z ok. 250-cioma różnymi podopiecznymi, z częścią z nich pracuje od kilku lat; współorganizatorka i kierowniczka turnusów delfinoterapeutycznych w Turcji od 2010 roku. Wszyscy nasi terapeuci mają kierunkowe wykształcenie; zajmują się terapią na co dzień; są wybrani do naszego grona ze względu na kompetencje, umiejętności, talent, podejście do pacjentów i odpowiedzialny stosunek do pracy terapeutycznej.

Zajęcia dodatkowe: każdemu podopiecznemu proponujemy cykl indywidulanych zajęć dodatkowych, dopasowanych do jego potrzeb i możliwości rozwojowych (zajęcia w basenie, fizjoterapia, masaż fizjoterapeutyczny, terapia zajęciowa). Ilość zajęć i ich rodzaj zależą od długości cyklu delfinoterapeutycznego i szczegółowych ustaleń z terapeutą oraz kierownikiem turnusu. Każdemu opiekunowi proponujemy indywidualne spotkania, dotyczące delfinoterapii i przebiegu procesu terapeutycznego w trakcie turnusu.

Delfinarium: delfiny w naturalnych warunkach, w cichej zatoczce Morza Egejskiego (co gwarantuje stabilną temperaturę wody powyżej 23 C nawet w maju i październiku i nawet do 28 stopni w lipcu, sierpniu i pierwszej połowie września), kameralna i miła atmosfera, 4 delfiny, obok plaża, z której można korzystać oraz przytulna kawiarnia i restauracja na wodzie. Delfinarium zatrudnia trenerów delfinów, mających doświadczenie w prowadzeniu delfinoterapii w Turcji, Europie i Ameryce Łacińskiej.

Naturalne warunki są istotnym założeniem twórcy delfinoterapii Nathansona. Czysta biologicznie woda morska, bez zawartości chloru, obecnego w sztucznych basenach, ma duże znaczenie dla dobrostanu delfinów. Pływając w morzu delfiny zachowują więcej naturalnych umiejętności – między innymi swobodne używanie echolokacji – a co za tym idzie ważnego dla terapii sonaru i ciekawości ludzi. W sztucznych basenach delfiny szybko poznają przestrzeń i przestaje ja ona ciekawić, nie mają potrzeby nieustannie jej badać. W warunkach naturalnych otoczenie jest dynamiczne – wymagające ciągłego badania, dzięki temu delfiny nie zatracają cennej dla nas skłonności do nieustannego sonarowania. Jest ono też silniejsze niż w warunkach sztucznych i pozbawione niezbadanych interferencji fal dźwiękowych.

Koszt turnusu: pakiet 10 delfinoterapii 2850 EUR w maju, czerwcu i wrześniu. Koszt przelotów i dwutygodniowego pobytu all inclusive wraz z ubezpieczeniem i opieką rezydenta od 6500 zł dla rodziny 2+1 w maju (cena jest zależna od terminu oraz aktualnej wyceny touroperatora). Pakiet 5 terapii od 1500 EUR, koszt pobytu tygodniowego 2+1 od 4900 zł.

Hotele: umożliwiamy naszym klientom wybór hotelu dostosowanego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i budżetu; z resztą grupy lub oddzielnie. Polecamy wachlarz hoteli od 3* do 5* pięknie położonych nad samym morzem, niedaleko delfinarium, z szeroką piaszczysto-żwirową plażą, basenami i infrastrukturą przeznaczoną dla dzieci. Hotele zostały wybrane ze względu na swoje przeznaczenie dla rodzin z dziećmi, walory lokacyjne i estetyczne, doskonałą obsługę i kuchnię oraz stabilną i przystępną cenę. Podane ceny mogą się zmieniać w zależności od aktualnej wyceny touroperatora. Jeżeli dostaniemy sygnały od rodzin, że wolałyby tańsze zakwaterowanie nawet kosztem obniżenia standardów – zaproponujemy zakwaterowanie w tańszym hotelu.

Bodrum: południowe Wybrzeże Morza Egejskiego (na wysokości wyspy Kos), malowniczo położone między zielonymi wzgórzami starożytne Halikarnas, słynące z licznych zabytków i rozrywek. Krystalicznie czysta, turkusowa woda, urokliwe zatoczki, zachwycająca marina oraz łagodny klimat przyciągają każdego roku setki tysięcy turystów. Bodrum posiada własne lotnisko, oddalone od centrum miasta jedynie 35 km (ok. 30 min jazdy autokarem).